KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10943040

nr 1094 3040

Anna Gardell-Ericson

(1853-1939), Sverige

Akvarell, Anna Gardell-Ericson (1853-1939), Stilleben med rosor, 37x47

Kondition: fuktskador

Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.

Utrop:

2.400 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 6 mars 2017
kl 18:51:20

Anna Gardell-Ericson

Läs mer om Anna Gardell-Ericson